Možná už mladým lidem v dnešní době sociálních sítí mnohé věci z dob minulých připadají zvláštní, někdy až směšné. Například květomluva. Je to dnes ještě alespoň trochu známé?
o Pokud bychom se podívali na některé stránky internetu, tak bychom zjistili, že to až tak zapomenuté není.
o A mnohé romantické duše se dodnes nechávají touto zajímavou záležitostí inspirovat.

žluté tulipány

V upjatých časech přelomu dvacátého století vlastně mladí lidé mnohdy neměli ani jinou možnost komunikace. Pokud chtěl mladík své vyvolené sdělit, že ji bezmezně miluje, pak jí mohl poslat kytici složenou z různých květů a ona hned věděla, která bije. Následně zašla do květinářství a poslala odpověď. Pokud ji srdce táhlo jinam, nemusela chodit tak daleko a stačilo navštívit zelinářství. Poslala česnek a mladík rázem věděl, že má svou pozornost obrátit jinam.

Jestli si netroufáte, pak pošlete vzkaz

V řeči květin nezáleželo jen na druhu, ale také na barvě. Něco jiného vyjadřovala růže červená a něco jiného kupříkladu bílá. Stejné je to s tulipánem. Jestliže budete chtít dívce vyjádřit bezmezný obdiv, pak jí napoví kytice z tulipánů.
· Jen pozor na barvu!

o Červené značí velkou lásku.
o Jestliže si vás ale na posledním plese ani nevšimla a raději šla tančit s někým jiným, pak si zaslouží tulipány žluté.
o Dáte jí tím jasně najevo, že je pro vás jen krásná.
Ale to už jsou možná věci opravdu dávno zapomenuté. Co však rozhodně zůstává je fakt, že každou dívku květina potěší. A dokonce už dnes nemusí žádný mladík utíkat do obchodu. Stačí se rozhodnout, vybrat a poslat. A to vše v pohodlí domova.
· Dnes totiž chodí květiny prostřednictvím internetu.

červené tulipány

o Nevěříte?
o Tak to zkuste.
Ještě dnes bude vámi vybraná krása u těch správných dveří. Jestliže se ony dveře nacházejí za našimi hranicemi, pak si slečna či dáma musí počkat do druhého dne.