Zdravý životní styl – máte doma schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody nebo o něm v určitém časovém horizontu uvažujete? Pak máte v ruce jeden z trumfů, který prodlužuje život. Chůze po schodech je totiž nesmírně zdravá a mohli bychom si tu ve stručnosti popsat, proč tomu tak je. A jste-li vyznavačem zdravého životního stylu, neměli byste si nechat ujít našlapovat po schodových stupních denně a měli byste se spíše vyhnout výtahům nebo pojízdným schodům.

schodiště v domě

Infarkty a mozkové mrtvice – lenivost a nedostatek pohybu díky sedavému zaměstnání přispívají k těmto závažným civilizačním chorobám. Bydlíte-li v paneláku, choďte raději pěšky a výtah přenechejte někomu jinému, anebo jej využijte pouze pro stěhování těžších předmětů.

Schody v domě či v bytě – mezonetový byt je pro bytové domy požehnáním, stejně tak schody v rodinném domku. Chůze po schodech zaměstnává dolní končetiny velmi důkladně, rozproudí lymfatický systém a posílí vaši imunitu. Možná, že nebudete ani v zimě potřebovat Paralen, neboť se vám vyhnou veškeré virózy. A čím silnější je přirozená imunita, tím zdravější a plodnější život.

prostorné schodiště

Vitální kapacita plic – jste-li zaměstnáni celých osm hodin v kanceláři nebo pracujete manuálně, ale s vyspělou mechanizací, budete potřebovat každý den udržovat svou kondici v perfektním stavu nějakým sportem. Nemáte-li však vhodnou příležitost ke sportování, nebaví vás to, je to komplikované, nákladné či nebezpečné, zkuste docela obyčejné našlapování po schodech. Nejlépe doma, v poklidu, kde vás nikdo neruší, si vícekrát za sebou vyšlápněte nahoru a dolů pár schodů po dvou a uvolněné endorfiny vám oznámí, že postupujete správně. Zlepší se vám nálada a budete lépe čelit stresovým situacím.

Prevence proti plochým nohám – chůze po chodech naboso je preventivní prostředek proti zborcené klenbě chodidel, našlapování po schodech po špičkách posiluje svaly chodidla a mít zdravá chodidla rovná se vyhnout se problémům s páteří a vadným držením těla.