V zimních měsících váš bazén pravděpodobně odpočívá zazimovaný a až na jaře jej začnete chystat na nadcházející letní sezónu. Možná jste v minulém roce nebyli s něčím ohledně bazénu a péče o něj spokojeni, a tak vám nastává perfektní příležitost to v příštích měsících vylepšit a dotáhnout na co nejlepší a vámi požadovanou úroveň. Mnoho lidí řeší problém s neustálým nepořádkem ve vodě bazénu. Ať už plave na hladině nebo díky němu nakonec voda změní svůj odstín ze sytě modré na zelenou, na každý problém je jiná rada.

Žena v bazénu

Pokud se jedná o mechanický nepořádek, to znamená padající listy, drobný hmyz či trávu, bude nutné bazén čistit manuálně pomocí běžně dostupných sítěk či vysavačů nebo jej na noc či období, kdy se neplánuje jeho využívání, zakrývat plachtou. Pakliže se jedná o změny v odstínech bazénové hladiny či jakoukoliv jinou změnu kvalitu vody, bude nutné začít pracovat s přípravky bazénové chemie, jejíž používání by ale mělo být i tak samozřejmostí. Dostupná je ve formě tablet či prášků, jejichž aplikace je více než jednoduchá a zajistí vám spokojenost s kvalitou bazénové náplně.

Modrá hladina bazénu

Pokud máte problém s tím, že každé ráno skončíte natěšeně do bazénu plného ledové vody a také z něj rychle vylezete na pevninu, zkušenosti ostatních radí pořídit do něj teploměr, který teplotu vody změří za vás a vy se pak můžete samostatně rozmyslet, zda vám takové rychlé ranní probuzení prospěje a nebude lépe počkat, až se voda zase oteplí. Příslušenství k bazénu Chlorito se skládá z mnoha vámi více či méně využitelných komponentů a jen na vás záleží, který se rozhodnete při péči o svou zahradní vodní plochu využívat právě vy. Pokud si v některé z pomůcek ale najdete oblibu, věřte tomu, že se vám o bazén bude pečovat hned lépe. A bazén, o který bude skvěle pečováno, se stane vynikající ozdobou vaší zahrady.