Víte o tom, že některé e-shopy rozváží své zboží i na adresy rekreačních nemovitostí? Považují je za obydlí, ekvivalentní rodinným domům ve městech a na vesnicích, už jen z toho důvodu, že tu lidí mnohdy tráví celé léto. Podobně, jako logistika, se k rekreačním lokalitám staví i instalatéři nonstop. Můžete je zavolat i do míst, která jsou odlehlá, na polosamotách, relativně daleko od civilizace, což ovšem neznamená, že tu nemáte v provozu čerpadlo z vlastní studny a rozvody vody a domovního odpadu.

instalatérské práce

Rekonstrukce rozvodů vody a odpadů – bydlení na chatách provází v rekreačních oblastech více klidu a pohody, a tak se stává, že tu lépe snášíme drobný diskomfort v podobě staršího vnitřního vybavení a zařízení objektů. Zkrátka respektujeme tu starý nábytek a koberce, jen když můžeme vyjít na terasu před dům, pozorovat okolní přírodu a mít to blízko k řece nebo na přehradu. Některé záležitosti však přehlédnutelné nejsou, a těm bychom měli věnovat více pozornosti, například rozvody vody a odpadu. Jestliže protéká vodovodní baterie, netěsní odpadový sifon pod kuchyňským dřezem nebo někde prosakuje voda do zdiva, je to důvod přivolat instalatéra, aby tyto základní vymoženosti uvedl do provozuschopného stavu. Nemusí tu být ultra moderní sprchový kout a páková baterie, jde hlavně o to, aby vše bylo spolehlivé a funkční.

rozvody vody

Havarijní situace – i na chatě se může přihodit havarijní situace. Praskne tu vodovodní potrubí či armatura ve zdi a máte rázem spoustu starostí. Anebo vám přestane fungovat plynová karma na ohřev vody, případně začne unikat z nějakého potrubí nebo ventilu zemní plyn. V takovýchto havarijních situacích volejte instalatéra z Prahy kdykoli, i mimo běžnou pracovní dobu, a to zejména tehdy, může-li havárie ohrozit zdraví a životy osob anebo způsobit značné škody na majetku. Nebezpečné je to zejména v souvislosti s úniky plynu, tak by případný výbuch mohl být katastrofální.