Garáže jsou nedílnou součástí většiny domů, ale často se nemusí jednat o přímou součást stavby, ale mohou stát na pozemku o pár metrů dále. Slouží hlavně jako parkovací místo pro auta a ke skladování jeho příslušenství, ale mohou mít i další funkce, například se dají předělat na dílnu. V takovém případě je však nutné se smířit, že auto bude parkovat pod širým nebem. Garáže jako takové nikdy nebývaly esteticky kdovíjak zajímavé ani nenabízely komfort, ale to neznamená, že by se to nedalo změnit. Mnohdy stačí jen pár jednoduchých úprav.
auto před garáží

Omítka

V případě, že jde jen o vizuální předělání, bude bohatě stačí nanést novou omítku nebo jen nabarvit tu stávající. Záleží taky na tom, o jaký typ garáže se jedná. Dnes jsou totiž moderní takzvané mobilní modely, které nemají tak dobré vlastnosti jako standardní typy z cihel, ale jsou daleko levnější. Navíc, jak již jejich název napovídá, se dají převážet. To platí zvláště pro plechové typy, které po vizuální stránce nepatří mezi žádné skvosty. Ovšem i některé z nich se dají zpětně omítnout, ale neplatí to pro všechny druhy. Existují i verze, které již omítnuté jsou, alespoň z části. Ty jsou však samozřejmě dražší.
motorka v garáži

Vnitřek

Ne každý používá garáž k uschování svého motorového miláčka. Existuje celá řada lidí, kteří tyto prostory používají pro jiné účely, než pro které byly původně určeny. Hlavně mnozí domácí kutilové si garáže přestavili na svou dílnu. Takováto improvizovaná dílna by se samozřejmě měla dát používat po celý rok, ale v zimních měsících je v garáži zima. To platí hlavně pro ty volně stojící. Modely, které jsou součástí domu, mohou být jednoduše pasivně vytápěny. Ovšem ani v samostatně stojící garáži nemusí být za každou cenu zima. Stačí si pořídit vnitřní zateplení a je to. Hodně pomůže i aplikace speciální omítky zvenčí. Takto se dá poměrně levně garáž přeměnit na místo, kde se každý kutil bude cítit jako doma.