Když si kupujeme nový mobilní telefon, obvykle si k němu bereme i určitá příslušenství. Ta záleží na naší osobní preferenci, avšak prakticky každý z nás si chce opatřit i kryt. A není divu, je to rozhodně vhodná investice.

Jeho hlavní funkcí je totiž chránit náš telefon před poškozením. A nejde jen o ochranu před následky pádu. Brání také jeho poškrábání o věci v kapse, případně kabelce. A řekněme si upřímně, že škrábance od klíčů nejsou nic zrovna příliš příjemného. To platí zvláště dnes, v době chytrých telefonů s dotykovým displejem.

mobil1

Avšak kryty v současné době nemají pouze ochrannou funkci. Umožňují zároveň vyzdobit náš mobil tak, jak si představujeme. Prodávají se totiž kryty s nejrůznějšími motivy. Vybere si prakticky každý. Otázkou však je, jak zvolit ten pravý.

V první řadě bychom se měli ujistit, že bude skutečně pasovat na náš model telefonu. Vezměme například kryt na Huawei P20 Lite Módní mobil. To je velmi specifický přístroj, a je nutné najít takový, který bude skutečně sedět.

Dále je nutné uvědomit si, že primární funkcí není jeho vzhled, nýbrž ochrana přístroje. Měli bychom se tedy zaměřit především na kvalitu. I když by se nám motiv líbil sebevíc, pokud je tak křehký, že náš mobil neochrání, pak bychom jej neměli kupovat.

mobil2

Z tohoto důvodu bychom se také měli vyhnout nejrůznějším tržištím. Je pravdou, že zde mají často skutečně velký výběr, navíc za nízké ceny, avšak náš přístroj příliš neochrání. Lepší je navštívit značkovou prodejnu, kde sice nebudeme mít tak širokou škálu motivů, ale můžeme si být jisti kvalitou. Navíc i prodavači zde nám budou schopni poradit, zda bude ten konkrétní typ pasovat na daný model.

Přesto je faktem, že i vzhled je důležitý, a neměli bychom jej podceňovat. Pokud se nám některý motiv líbí, a daný typ je dostatečně kvalitní, pak si rozhodně můžeme připlatit. Přeci jen, budeme jej používat každý den.