Předně vůbec nezáleží na tom, jak se žena obléká. Muže různých společenských vrstev, postavení, odlišných životních stylů a zájmů mohou okouzlit ženy, které s jejich pohledem na svět nemusí mít téměř nic společného. Záleží totiž na neverbální komunikaci, na úsměvu, na gestikulaci rukou, mimice obličeje, pohybu těla,…tohle všechno muži vnímají vědomě i podvědomě, a tak i pro někoho škaredá dívka může být pro jiného neodolatelnou kráskou.
Mezi muži je naštěstí stále více těch, kteří nehledají jen vztah na jednu noc. Netouží po ideální sexbombě s bujným poprsím, která zaujme v posteli, ale se kterou se druhý den stává nudnou scénou bez náboje.
hlavy ve skále

Ženské křivky nebyly stvořeny „náhodou“

Na druhou stranu bychom si neměli namlouvat, že muže tělesný vzhled vůbec nezajímá. Pochopitelně, že zajímá! Samozřejmě, že je osloví štíhlá atraktivní dívka, souvisí to totiž s přirozeností ženské postavy. Tvary ženského těla, všechny ty důmyslné křivky muže vzrušují, a pokud jsou příliš obaleny tukovou vrstvou, nejsou zrovna pohledné.
srdce z rukou

Udržet kvalitní vztah není jen tak

Většina psychologů se shoduje na tom, že vztah mezi mužem a ženou by se měl opírat o společné zájmy. Aby se dva lidé opačného pohlaví mohli opřít o nějaký společný prvek a obohatit pak jeden druhého svou odlišností. Kamenem úrazu bývají právě vztahy, kdy muž hledá ženu jen kvůli sexu, nebo jako hospodyňku do domácnosti, případně jako vychovatelku dětí. Ideální je, když se oba dva spolu podílí na všem (samozřejmě kromě určitých situací a ryze ženských a mužských prací, i když už ani v těchto oblastech nemusí jít o značný rozdíl).
Kvalitní vztah je ovšem také podmíněn duchovními (morálními) vlastnostmi obou partnerů. Platí nepsané pravidlo, že čím je člověk kvalitnější bytost s rozvinutou intuicí, tím dříve na jeho protějšku odhalí negativní vlastnosti. Někomu tedy trvá moc dlouho, než mu „dojde“, jaký ten druhý vlastně je, a často tyto případy končí až u rozvodového soudu, kdy je už příliš pozdě.