Rozsah nejvíce využívaného prostoru

Koncepci vestavěné skříně na míru Praha volte tak, aby všechny předměty, sportovní potřeby, oděvy či lůžkoviny byly v přímém dosahu vašich rukou ve vzpřímeném postoji. To znamená od cca 60 do 150 cm. Cokoli bude níž, budete se muset k tomu shýbat, a cokoli nad hlavou zas bude vyžadovat přítomnost nějaké stoličky nebo schůdků.

bílá ložnice

Velikost ramínkových boxů

Košile se obtížně žehlí, a když se skladují složené a ve více vrstvách na sobě, bývají na nich vidět záhyby. Proto je lepší ukládat je do šatních skříní na ramínka. Stejné pravidlo platí pro dámské halenky, šaty, pánské obleky, kabáty a bundy a veškeré oděvy z hedvábí a z tkaniny, na níž se neblaze podepíše ukládání do šuplíků a regálů. Při plánování skříní na míru si vyskládejte veškeré ošacení tohoto typu vedle sebe a proměřte si, jakou vzdálenost zabere v prostoru zavěšené na ramínkách. Podle toho pak určíte šíři úložného boxu. Rovněž je možné umístit ve skříni dva tyto boxy s ramínkovou tyčí nad sebou, přičemž do horního sektoru uložíte spíše sezonní a méně využívané oděvy.

moderní ložnice

Jak se šuplíky

Šuplíky neboli zásuvky by neměly být příliš hluboké, v takovém případě byste byli dezorientovaní a snadno by uvnitř namísto pořádku a přehledu vznikl chaos, což platí zejména pro spodní prádlo, ponožky apod.

Hloubku šuplíků volte podle výšky předmětů, které v nich budou umístěné. Pokud se jedná o drobnosti, jako jsou ponožky, spodní prádlo, kravaty, čepice, rukavice, ideální hloubka šuplíků je cca 12 – 15 cm.

Jak s obuví

Obuv by měla mít svůj samostatný sektor, oddělený od oděvů kvůli bakteriím a dalším mikroorganismům. V každém případě sem nepatří boty špinavé, zaprášené a znečištěné od zeminy či písku. A pokud vás trápí zápach, využijte služeb docela obyčejné jedlé sody, nasypaná do bot dokáže zápach výrazně eliminovat. Soda, případně éterické vonné oleje, jsou rozhodně lepší volbou, než syntetické antiperspiranty.