Antistres – hra na písku je výborným antistresem a ocení ji i dospělí. I vy si můžete s vašimi dětmi hrát s jemným křemičitým pískem. Pomáhat jim stavět hrady, domy, přehrady a jezírka, vyklápět formičky a navrhovat další zajímavá řešení tvořivé činnosti.

Slunce nad hlavou – mít slunce nad hlavou přináší mnoho důležitých zdravotních benefitů a mezi nimi je to hlavně tvorba vitamínu D a serotoninu, který je potřebný pro dobrou náladu a přirozené funkce mozku a nervové soustavy. V zimě je slunečního svitu mnohem méně, než v létě, a to se také odráží na případných depresích a úzkostech. Dbejte o to, aby děti pobývaly na slunci co nejdéle, a aby měly případně vhodné oblečení, s nímž si nemohou spálit pokožku.

pískoviště pro děti

Čerstvý vzduch – máte přehled o tom, kolik času tráví vaše děti v mateřské školce nebo ve škole v uzavřeném prostoru, kde by se mělo pravidelně větrat? Ověřte si, zda vaše instituce, kterou děti navštěvují, zajišťuje přísun čerstvého vzduchu a odvod jedovatého oxidu uhličitého, vydechovaného z plic. Na pískovišti 150 x 150, které bude umístěno na zahradě pod širým nebem, máte jistotu, že jsou vaše děti na čerstvém vzduchu. Samozřejmě je důležité dbát o to, abyste žili v prostředí bez průmyslových exhalací, ale to by byl článek na docela jiné téma.

hra na pískovišti

Bosé nohy – dopřejte dětem, aby se vyzuly z bot a chodily venku bosé. Má to velmi pozitivní vliv na reflexní body na chodidlech, které jsou spojené s vnitřními orgány, a tím se udržuje v pořádku jejich přirozené fungování. Bosonohá chůze nás také více propojuje s energií planety Země, cítíme se pak více uzemnění, šťastnější a spokojení. A koneckonců chůze naboso na písku a v okolním terénu podporuje tvorbu svalové hmoty, která udržuje v činnosti příčnou a podélnou klenbu chodidel a tím přispívá k prevenci proti vzniku ploché nohy.