Možná si ještě pamatujete doby, kdy zdaleka nebylo nutné během dne za dobré viditelnosti používat na autě světla. Časy se však změnily, a bylo uzákoněno, že alespoň ta přední je potřeba používat neustále. Jaký má ale toto neustálé používání autožárovky Light Park dopad na naše vozidla?starší typ přední autožárovky

Odpověď není jednoduchá. Závisí totiž hned na několika faktorech. Tím prvním a nejdůležitějším je to, jak moc je dané auto používáno. Jezdí se s ním prakticky po celý den, jako například s dodávkovým automobilem či s tím, který slouží například k doručování pizzy? Nebo je prakticky celý den garážováno a absolvuje denně pouze jednu krátkou cestu do práce a z práce?

Dále je tu otázka, jaký typ autožárovek je tam namontován. Podobně jako u těch klasických, které máme doma, jsou některé typy úspornější než jiné. A některé snáší konstantní používání lépe. Informujte se tedy, jaký druh máte zrovna vy ve svém voze namontovaný, a při výměně se zajímejte, který vám tam dají. Pamatujte, že každý druh je vhodný pro jiný způsob využívání vozu, tak vybírejte podle toho, který je vhodný pro váš styl. Pokud si nejste jisti, nechte si poradit od odborníka.

A jakéže má tedy stálé svícení následky? Je jich hned několik. Tím prvním je fakt, že se žárovky rychleji opotřebují a je tedy potřeba jejich častější výměna. To nás samozřejmě stojí peníze, takže je jasné, že ne všichni jsou nadšení.
moderní světla autožárovky
Je třeba si také uvědomit, že konstantní svícení si vybere svou daň na autobaterii, která se rychleji vybije a je tedy potřeba ji znovu nabít. Opět něco, co stojí peníze, které vám samozřejmě nikdo nedá.

A proč to všechno? Kvůli tomu, aby auta byla lépe vidět. Navíc je tak snadno možné i na dálku poznat, které je v pohybu a které naopak stojí, a přizpůsobit se tomu. To je rozhodně výhodné pro ty, kteří mají špatný zrak a nedokážou příliš rozeznat, zda se auto pohybuje nebo stojí. Je tedy jasné, že toto opatření zachránilo již minimálně jeden život. A to je přeci rozumná cena, ne?