Znáte sociální síť YouTube? Pravděpodobně ano, protože patří k nejstarším a také nejvíce známým a rozšířeným platformám na internetu. Naleznete tu stovky, tisíce, možná miliony příspěvků na témata, která vás osobně zajímají. Například byste rádi vyrazili někam na dovolenou, ale neznáte to tam, a tak vás napadne prohlédnout si videa nasnímaná z výšky, z bezpilotních dronů, která vám perfektně přiblíží historické památky nebo přírodní krásy, jako kdybyste se nad krajinou vznášeli v helikoptéře.

kočka na koberci

YouTube je však také kanál, kam lidé přispívají svými nápady https://brnensky.denik.cz/fotbal_region/hladik-v-brance-sedel-spal-a-delal-si-srandu-znojmo-zkouselo-doplnkove-sporty-20171214.html tvůrčí činností a různými návody. Jedním z nich je i pokládka koberců na profesionální bázi. Není totiž pokládka koberce jako pokládka koberce, podlahovou krytinu můžete v místnosti pouze rozprostřít, na koncích ji zahnout a dál to nijak neřešit, ovšem z estetického hlediska je to něco příšerného.

Položit koberec tak, aby seděl přesně na milimetr od rohu do rohu, bez boulí, záhybů, nerovností a různých škvír, však není tak jednoduché, vyžaduje to určité mistrovství a přesný pracovní postup. A samozřejmě důkladné vyměření prostor.

kanál YouTube

Nemusíte však kvůli tomu zbytečně utrácet za profesionály, stačí si z YouTube stáhnout vhodný video návod pomocí downloaderu YouTube a postupovat krok za krokem. Položíte si do druhé místnosti notebook a budete postup sledovat zpomaleně již v lokálním offline režimu.

Bude to probíhat přibližně tak, že si koberec do celé místnosti (zcela vyprázdněné včetně věcí ze stěn) položíte na podlahu a roztáhnete tak, aby na všech stranách alespoň mírně přečníval. Musíte jej nechat odříznout trochu větší, to je samozřejmé. Dejte mu alespoň hodinu čas, aby si na podlahu sedl a vyrovnaly se různé boule. Pak budete postupně koberec přikládat k e stěnám a v místě ohybu a kontaktu s podlahou jej opatrně svrchu odříznete technickým nožem. Nakonec si zhotovíte ze zbytků 5 cm vysoký sokl, který přilepíte na zeď, aby se spodní stranou dotýkal obvodu koberce.