Společenské hry nejsou jen příjemným způsobem, jak trávit čas s rodinou či přáteli. Je to způsob, jak se naučit zdravé soutěživosti, jak se naučit vyhrávat, ale i prohrávat, naučit se strategii, ale i riskování. A to vše, bez jakýchkoliv skutečných ztrát.

První společenské hry, které učíme naše děti jsou obrázkové. Pexeso, nebo domino, ale i Člověče nezlob se mohou mít obrázkovou verzi, a tak není nutné, aby dítě umělo počítat tečky na kostce. S nejmenšími dětmi pochopitelně rodiče trochu švindlují, aby dítě co nejčastěji vyhrálo, ale není vůbec na škodu, když dítě občas prohraje, protože se tím učí, učí se prohrávat, protože i tohle k životu patří. Naučí se ovládat svůj smutek či hněv, že prohrálo a zároveň se naučí, že příště může dopadnout vše jinak, že příště může vyhrát a minulá prohra na budoucnost nemá žádný vliv.

kostky

Jak dítě roste, máme na výběr ze spousty her, které rozvíjí paměť či kreativitu, jako jsou Aktivity, ale naučí dítě i zdravě riskovat či dokonce obchodovat, jako u Dostihů a sázek. Strategické hry, kdy dítě musí dobře promýšlet své další tahy, kdy přemýšlí o investování do herních karet, to vše přispívá ke skutečnému učení zdravě riskovat.

Ale i počítačové hry, na které jednoznačně naše děti s přibývajícím věkem přejdou, nemusí být jednoznačně škodlivé. Natrénovat si nanečisto forex strategie, to je jistota, že nepřijdete o peníze, ale zároveň pochopíte zákonitosti financování a obchodování. Ztráta virtuálních peněz nebolí.

hry

Trávit s dětmi společný čas, to je to nejvíc, co jim můžete dát. Hrát společenské hry, číst pohádky před spaním, brát je na výlety do přírody, navštěvovat muzea, hrady, zámky, ale i zoologické zahrady, to vše se nezapomenutelně vepíše do jejich životů a spokojené dětství, to je přesně to, co pro vaše děti chcete.

Věnujte čas svým dětem, je to to nejvíc, co máte.