Zdravější kouření? Ano nebo ne? Je to vůbec možné a co o elektronické cigaretě vlastně víme. Že běžný kouř vycházející z klasických cigaret je škodlivý se mluví čím dál častěji a všude. Kouření je nezdravé, škodí a zabíjí. Jenže to kuřáky stejně neodradí. A tak byly vynalezeny, alternativy k běžným cigaretám, a to právě cigarety elektronické.
Ty se mohou nadále kouřit všude i v restauracích, kde je běžné kouření zakázáno. A tak se propagují jako zdravější forma kouření. Jenže je tomu skutečně tak? Nikdo vlastně ani pořádně neví, co náplně, kterými se cigarety plní obsahují. Tak se nabízí otázka, jestli je opravdu zdravější nebo ještě více škodlivá. A stejně navíc, se většina kuřáků, po vyzkoušení, vrací zpět ke klasice.
kouř cigarety
Ale je pravdou, že kouř z elektronických cigaret tolik nesmrdí a tak to okolí tolik nevadí. Vidíme ji tedy teď u kuřáků hodně často. A z čeho si při nákupu můžeme vybrat? Níže vám představím různé druhy takzvaných e-cigaret.
·         Jednorázová– vzhledem připomíná klasickou cigaretu a dokonce se vyrábí i v tloušťce běžné cigarety nebo verze slim. Dělají se na počet potažení a poté už je nelze znovu dobít.
·         E-liquidová– vzhledem už tolik nepřipomíná klasickou cigaretu. Dá se znovu dobíjet a doplňuje se do ní náplň.
hořící zápalka
Náplň je na e-cigaretě hodně důležitá. Podle množství obsahujícího nikotinu je pak cigareta silná a vyrábí se v mnoha různých příchutích. Od klasické chutě tabáku, se vyrábějí také ovocné (jahodové, černý rybíz, banánové, borůvkové, melounové atd.) a také příchutě jako čokoláda, káva, vanilka, tutti frutti  a spousta dalších. Stačí si jen vybrat, podle vlastních chutí. Podle příchutě náplně, pak voní kouř, vycházející s cigaret při kouření. A proto se také stává voňavější cigaretou.
Ať už jste zastánci kouření nebo ne, zlozvyk to sice není hezký, ale je dobré mít na výběr. Oproti normální cigaretě, oceňujeme hlavně, že tolik nezapáchá a nenačichne po ní oblečení. A taky se nemusíte omezovat a potáhnout si můžete kdykoliv a kdekoliv. Pořizovací cena je sice vyšší, pokud tedy zakoupíte kvalitnější variantu. Cena náplně se ale pohybuje v ceně krabičky cigaret a může vydržet i déle. Závisí na četnosti kouření.