Pokud začínáte s nějakým novým koníčkem, který bude vyžadovat nákup základního vybavení, máte možnost koupit začátečnické sety.

Vezměme si třeba, že chcete začít s fotografováním. Rozhodli jste se pro koupi své první zrcadlovky a zatím nemáte jasno, co vlastně budete chtít převážně fotit. Budete chodit fotit do přírody a zaměříte se pouze na hory, nebo budete fotit i zvířata, nebo dokonce ptáčky a drobné živočichy? Nebo budete fotit portréty? Podle toho totiž budete volit, jaký objektiv si k základnímu tělu fotoaparátu pořídíte.

tenis

A tady přichází na řadu pomoc začátečníkům a tzv. set, který je cenově výhodnější než nákup samostatných objektivů, a přitom vám nabídne vše, co pro začátek budete potřebovat. A tak si například koupíte tělo plus dva objektivy, z čehož jeden použijete na běžné focení krajiny a s druhým vyfotíte vránu na vrcholku stromu nebo závodníka na okruhu. A až získáte nějaké zkušenosti a zjistíte co vás nejvíce baví a pro co máte tzv. fotografické oko, tak můžete zainvestovat do objektivu vyšší kvality a tím pochopitelně i vyšší ceny.

sada foto

Podobné sety jsou pro vás připravené i ve sportovním prostředí. Může jít o tenisové sety Sportoaza, ale také třeba o sety discgolfových talířů, které začátečníkům budou plně dostačovat, aby pronikli do hry a naučili se základy hry, správné hody a zaměřovaní do koše. A nezapomeňme na akvarijní sety. Začít chovat rybičky, to znamená nákup akvarijní techniky, jako je samotné akvárium, ale také filtr, světlo a topítko. Pokud začínáme a nemáme představu, jak složité je nastavit rovnováhu mezi počtem ryb, světlem a živinami, je začátečnický set výhodnou volbou, na které se naučíte základy a až když se vám bude dařit a rozhodnete se akvaristice věnovat, můžete postupně vyměňovat techniku za silnější a kvalitnější. A původní set prodat nějakému dalšímu začátečníkovi.