Koupě bytu je dnes finančně daleko komplikovanější než kdy dříve. Proto, pokud nemáte dostatečné množství peněz, můžete zkusit trochu něco jiného.

I hezké bydlení můžete pořídit za výhodnou cenu

Kdo chce dnes bydlet ve svém, musí se připravit na to, že si připlatí. V mnoha větších obcích stojí i menší byty několik milionů korun, což je částka, kterou si u nás může dovolit jen málokdo. Ovšem ani malá města na tom v tomto ohledu nejsou kdovíjak famózně. Byty se prostě nestaví a jen tak stavět nebudou, a proto si mohou prodejci nasazovat takové ceny, jaké v současnosti jsou. Samozřejmě lze bydlet i jinak. Někdo dává přednost bydlení na vodě, v houseboatu, ale to také není řešení pro všechny.

Nic nestavíte, hned bydlíte

V případě, že chcete bydlet hezky, bez nutnosti řešit každý večer mořskou nemoc a zároveň kvůli tomu nezbankrotovat, ideálním řešením pro vás jsou mobilní domy levně, které se dají sehnat za opravdu slušné peníze.

Jsou slušně vybavené

Je sice pravda, že tento druh obydlí nemá rovna tu nejlepší pověst na světě, ovšem zcela neoprávněně. Mnoho neinformovaných lidí se domnívá, že se jedná v podstatě jen o trochu vylepšené cestovní karavany. Ano, některé modely tak skutečně mohou působit, ale nejnovější verze, co jsou určené k celoročnímu bydlení, mají do klasických karavanů, jak je známe skutečně dost daleko. Naopak. Jsou velice útulné, dobře zařízené a nabízejí komfort plně srovnatelný s běžnými panelákovými byty. Ty jsou dokonce častěji i mnohem dražší. Navíc s bytem není v případě potřeby možné se přemístit, zatímco s mobilním domem to lze relativně snadno.

Pohyblivé bydlení

Jiné využití

Jak bylo naznačeno v minulém odstavci, ne všechny modely jsou vhodné k celoročnímu bydlení. Některé levnější verze tak mohou klidně sloužit jako chatky na léto. Vzhledem k absenci kvalitní izolace se pro zimu moc nehodí, ale v teplých měsících je možné je okupovat zcela bez obav. Také se dají využít také k podnikání. A nejen v našich končinách, ale i v zahraničí toho mnoho živnostníků v hojné míře využívá. Takovýto mobilní dům totiž může sloužit všelijak, třeba i jako kadeřnictví.