I když Vás potkalo nevídané štěstí, a Vy konečně začnete bydlet samostatně, umíte si poradit s vybavením nového vlastního bytu? Víte, čím vlastně začít a čím pokračovat, abyste nebyli překvapeni chybějícím článkem ve Vaší nové domácnosti? Do této chvíle jste zvyklí na to, že všechno máte k dispozici. To není, jako se sbalit na dovolenou. To je prostě bydlení se vším všudy.
růžová kuchyně
Rozdělte si vybavení na potřebné a méně potřebné
Víte vlastně, co patří k základnímu vybavení jednotlivých místností v bytě? Vezměte to pěkně popořádku a podle nezbytně nutného vybavení. Tím nic nezkazíte. Naopak.
1.       Vstupní chodba. Pověsit si kabát a odložit kabelku, nebo uložit boty je to, co uděláte, jako první. Takže botník s možností usednout, nebo odložit na něj věci, je poměrně důležité.
2.       Obývací pokoj.  Určitě si potřebujete někam sednout, až přijdete z práce domů. A někam si položit hrnek s kávou. Takže sedací souprava s konferenčním stolkem chybět nesmí.
3.       Ložnice. Je naprosto jasné, že bez postele to nepůjde. Nebo pro začátek stačí alespoň matrace s přikrývkou a polštářem a nejméně dvěma povlečeními s prostěradlem.
4.       Koupelna. Do ní patří veškeré hygienické potřeby s ručníky. To ale znáte, když se balíte na dovolenou. Ale hlavně pračka a všechno, co s praním souvisí, to nesmí chybět!
5.       Kuchyně. Určitě sem patří lednice a nejlépe myčka. Samozřejmě nějaké ty nerezové hrnce s příbory a měchačkou. Později přijdete na to, co ke svému kuchtění potřebujete nejvíce. A samozřejmě hrnek a talíř. A určitě utěrky!
dřevěné podlahy
To by možná stačilo.
Ale co čistota? Takové košťátko s lopatkou byste mít měli hned na začátku samostatného bydlení. Kýbl s hadrem na podlahu určitě také.
A když se setmí? Osvětlení je podstatné! S tím jsou spojeny výdaje za energie, takže jedině úsporné LED osvětlení!
Zbytek později
Všechno ostatní, včetně skříní, si doplníte průběžně. Toto všechno je jen začátek. Jen si nezapomeňte koupit něco k večeři! Už tu nebude maminka, která Vám přistrčí talíř s jídlem! Nyní jste už samostatná jednotka.