Jednou ze základních potřeb každého člověka je i mít kde bydlet. Pod tímto pojmem si většina z nás představí klasický dům či byt, avšak nemusí tomu tak být vždy. Podobně jako ve Spojených státech Amerických, i u nás se najdou lidé, kteří se nechtějí vázat na jedno místo, či mají jiný důvod k tomu, aby dali přednost mobilnímu domu.

Ve své podstatě se jedná o typ karavanu, který nabízí prakticky veškerý komfort klasického bytu – máme zde teplou i studenou vodu, elektřinu, toaletu, zkrátka vše, bez čeho se doma neobejdeme. Rozdíl je v tom, že zde můžeme kdykoliv nastartovat motor a odjet o kus dál.

mobilnidum1

Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že prostor je zde mnohem omezenější. To může působit potíže zvláště v zimě, kdy se většině z nás nechce trávit celé dny venku. Pokud nás v jednom takovém karavanu bydlí více, pak je dost dobře možné, že se dostaví i ponorková nemoc.

Přes tyto nevýhody však prodej mobilních domů i u nás stoupá. Je to dáno především stále rostoucí cenou klasických nemovitostí. Ta způsobuje, že si je jen málokdo může dovolit. Jistě, je možné si vzít hypotéku, avšak tu nedostane každý, zvláště pak ne mladí lidé s nižším příjmem. Mobilní dům je pak alternativou, jak bydlet ve vlastním.

mobilnidum2

Je totiž potřeba si uvědomit, že je to v současnosti asi nejlevnější způsob bydlení, kde můžeme přečkat i zimu. Pokud tedy nemáme dost peněz na klasický byt, pak je toto tím nejlepším řešením. Stejně tak tomu je, pokud chceme hodně cestovat a nemáme v plánu se pro nejbližší léta usadit.

Nakonec tedy záleží na nás, abychom zvážili všechny výhody a nevýhody, stejně jako možnosti, finanční i jiné, a rozhodli se pro to nejlepší řešení. Ve stále více případech jím však je právě mobilní dům, a je velmi pravděpodobné, že jejich počet bude alespoň v nejbližší době stále stoupat. Díky tomu je budeme i častěji potkávat na našich silnicích, stejně jako na parkovištích. A to je něco, na co bychom si měli začít zvykat.