Ono všechno má svoje, někdo by si neuměl vůbec představit den bez bláznivého a chaotického městského bydlení a jiný zase vychutnává každý den v blízkosti přírody a klidu venkova. Prostě každý je jiný a všechno má svá pro a proti.

Pokud uvažujete při volbě svého vlastního bydlení o tom, jestli volit mezi městem nebo venkovem, jistě to nebude jednoduché rozhodování. Bezesporu oboje má své klady i zápory. Co si takhle pro usnadnění rozhodování přiblížit výhody venkovského života?
pohled na venkov

Kultury zde určitě nenajdete tolik co ve městě, obdobně je to s dopravní dostupností, s tím se tak nějak i počítá. Co ale může vesnický život nabídnout jiného a lepšího? Určitě vnímané sousedy, kterým ni neuteče. Zamykání a bezpečností systémy se zde moc nenosí, není důvod. Čistý vzduch díky minimální průjezdnosti motorových vozidel a s tím spojené ticho. Žádný hluk tramvají, trolejbusů, pískajících gum nepřetržitě projíždějících aut. Pro děti ideální prostředí. Ve městě je přírody poskrovnu, venkov jí přímo oplývá, pár metrů stačí a ocitnete se v lese, na louce, u vody a pokud rádi  houbaříte, určitě si přijdete na své. A co teprve dlouhé procházky, pro ty, kdo mají psa, naprosto ideální. Pohybu budete mít dost od jara do podzimu, starost o zahradu, údržba domu apod., ideální aktivní odpočinek.

Na oblečení také ušetříte, v nějakém luxusním modelu byste rozruch při procházce určitě vzbudili, ale pokud budete chtít zapadnout, poslední módní výstřelky rozhodně do svého šatníku zařazovat nemusíte.
krávy na pastvě

Problém se spaním zde díky dostatku čerstvého povětří a dostatečnému pohybu také mít nebudete.

Co se týká obyvatel, možná jich na vesnici bude méně než v jednom velkém panelovém domě, přesto k sobě mají podstatně blíž a nebude tak určitě problém mezi ně zapadnout. Navíc jestli máte malé děti, vždycky budete mít po ruce nějakou ochotnou náhradní babičku nebo tetičku.

Tak co myslíte, venkov nebo město?