S blížícím se obdobím podzimu a následně zimy je nám jasné, že nějaké koupání už nadále nebude možné a proto je potřeba, abychom náš bazén zazimovali a připravili na další rok. S koupáním se pro letošní rok rozloučíme a budeme se těšit na další následující sezónu. Venkovní domácí bazén se musí zajistit, abychom jej opětovně mohli používat v dalším roce. Abychom další sezónu mohli začít bez zbytečných problémů a bez zbytečných obtíží, je potřeba řádné zazimování.

lístky na vodě

Téma zazimování bazénu je obšírné a rozsáhlé. Vytýčíme si tedy některé nejdůležitější body.

Bazén na následující zimní období musíme připravit tak, aby nedošlo ke zbytečnému poškození příslušenství a dalších součástí a aby nebyla změněna kvalita vody. Jen tak budeme moci do další sezóny odstartovat s úspěchem. Na tuto problematiku se používá produkt zazimovač.

sníh na cestě

Jak správně postupovat?

Závěrem koupací sezóny se vždy musí ještě voda zkontrolovat. Zdá se to možná nelogické, ale je potřeba udělat pomocí testeru ještě poslední zkoušku, která odhalí dva důležité a základní faktory. Zajímat nás bude hodnota pH a koncentrace aktivního chloru nebo kyslíku. V případě, že jsou zmíněné parametry v pořádku, můžete přejít k dalšímu kroku. Je dobré prohlédnout dno a stěny, jestli se nám zde netvoří řasy, inkrusty nebo jiné biofilmy, které jsou nežádoucím projevem. Podívat bychom se také měli na vodu, jestli není kalná nebo jestli v ní neplavou nerozpuštěné nečistoty. Pokud by se objevily například řasy, pak je dobré je zlikvidovat pomocí přípravků, které jsou osvědčené právě pro odstranění řas. Stačí aplikovat a nechat pár hodin v provozu filtrační zařízení. Jakmile dojde k viditelnému projasnění vody a zlepší se průhlednost, pak je vše v pořádku.

žena v plavkách

Blížíme se k závěru

Voda se sníží tak, aby dosahovala pod vstup do filtrace. Z hladiny se odstraní skimmer, plovák a další zařízení, které již nebude potřeba. Nyní je čas na aplikaci zazimovače. Jedná se o speciální přípravek. Pomůže Vám udržet vhodnou kvalitu vody pro zimní období. Podle návodu jej aplikujete do vody a promícháte. Dojde k rozptýlení po celém objemu. Nyní se na hladinu skládají pet lahve, které jsou z části naplněné vodou. Ty slouží jako deformační bloky v případě zamrzání hladiny. Zabraňují poškození stěn a proto rozhodně plní svůj účel. Bazén přikryjete krycí plachtou a pevně upevníte, aby nedošlo k uvolnění při nepříznivém počasí, například vlivem větru.