1.Menstruační kalíšek
 
Number 1, pokud si chcete užít chvilky volna na pláži či bazénu a nechcete se zabývat myšlenkou, zda se vám stalanějaká nepříjemná nehoda, popřípadě za jak dlouho a kde si budete moci vyměnit tampon. Tento geniální vynález vám zaručí až 12 hodin ochrany, ať děláte cokoliv. A stačí vám jen jeden až na 10 let.
láhve na pití
 
 2.Tuhé cestovní mýdlo 3v1
 
Už jste slyšeli, že nemusíte táhnoutlahvičky šamponu a sprchového gelu, které si můžete vzít na palubu pouze po 100ml, ale stačí vám jedna kostka, která vám nahradí obojí, slouží též jako holicí pěna a vydrží výrazně déle? A jako bonus bez chemie a zbytečného odpadu! #plastjepast
 
3.Kokosový olej
 
Výborný přírodní tuk, který má ohromnévyužití. Lze ho používat místo tělového krému, balzámu na rty, také nahradí odličovač. Spousta lidí vynechala zubní pastu a používají tento zázrak jako přírodní variantu bez fluoridu a dalších chemikálií.A samozřejmě s ním můžete i vařit.
 výrobky z kokosu
4.Láhev na vodu
 
Stále si kupujete drahou vodu na letišti, abyste neměli během letu žízeň? A víte, že nemusíte? Investujte do kvalitní láhve, kterou vždy před letištní kontrolou vyprázdněte. Poté jen požádejte v kavárnách v bezcelní zóně, zda by vám ji opět nenaplnili, popřípadě vyhledejte pítka, která jsou víc a víc na letištích běžná. A opět ulevíte přírodě o jednu petku. Win-win.
 
5. Sarong
 
Velký šátek, který je ve spoustě zemích používán jako běžná část oděvu jak pro ženy, tak i muže. Dá se nosit na plavkách, můžete si na něj lehnout na pláži místo osušky, ideální pro zahalení pokud navštěvujete posvátná místa. A máte to jako praktický suvenýr, který si odvezete z dovolené jako vzpomínku.
 potřeby turistky
6.Čtečka
 
Milujete knihy, ale nikdy se nemůžete rozhodnout, kterou si vzít s sebou na cesty? A co třeba celou knihovnu? Moderní čtečky knih vám umožní cestovat s neomezeným výběrem četby a přitom bez zbytečné zátěže.