Jízda lodí přes jezero Bled, trek na středověké hradby Dubrovníku, výměna příběhů nad sklenkou červeného dalmatského nebo pořádně vychlazeného slovinského piva na konci každého denního dobrodružství, a mnoho dalších věcí, které můžete podniknout v Chorvatsku a Slovinsku.

plitvické jezero

Projděte se mezi zdmi Dubrovníku

Dubrovník byl vždy klenotem v dalmatské koruně, s terakotovými střechami a středověkými uličkami. Vydejte se na městské hradby, odkud uvidíte historické město shora.

 

Jeďte na den do Černé hory

Proč navštívit dvě země, když můžete za krátkou dobu navštívit hned tři? Krátkou jízdou jen něco málo přes hodinu z Dubrovníku do Černé hory si udělejte perfektní skupinový výlet. Prozkoumejte historické drsné ulice Kotoru nebo se plavte přes zátoku od malebného Perastu až ke krásnému kostelu na umělém ostrůvku postaveném ze skal a starých lodí.

 domy ve Splitu

Prozkoumejte labyrintové ulice Diokleciánova paláce

Split je velmi neobvyklé město, jehož centrum je vybudováno uvnitř zdí starého římského paláce, který kdysi patřil císaři Diokleciánovi. Labyrinty úzkých uliček, korintské sloupy a terasovité kavárny, to vše rozhodně stojí za čas strávený poznáváním.

 

Ponořte se do historie pevnosti Klis

Asi 15 km od Splitu se nachází pevnost, která byla kdysi sídlem mnoha chorvatských králů a hrála klíčovou roli v ochraně chorvatského pobřeží před napadajícími Osmany. Jeho impozantní kamenné zdi obklopené cypřiši a sukulenty dnes rozhodně stojí za návštěvu pro svou historii a pro svůj malebný výhled na pobřeží a ostrovy.

 

Vydejte se na ohromující Plitvická jezera

Jižně od Záhřebu je Národní park Plitvická jezera – jedna z nejoblíbenějších outdoorových destinací v Chorvatsku. Projděte se po dřevěných promenádách nad nedotčenými modrými jezery a obdivujte kaskádové vodopády.

 

Jeďte vlakem do jeskyní Postojna

Impozantní jeskyně se rozprostírají na území necelých 24 kilometrů. Již od 19. Století mohou navštívit turisté velké srdce jeskyně vlakem, který Vás zavede do hloubky 3,5km. Uvidíte zde obrovské krápníky a složitá ložiska nerostných surovin.