Tak je to samozřejmě logicky přijatelný plán, zneškodnit nežádoucí hosty na obličeji. Ovšem ačkoliv je to nejjednodušší cesta, tak to může být i pěkně velký oříšek. Otevřená paletka korektoru totiž nabízí mnoho možností, ale jak vlastně použít odstíny, když snad ani jeden neodpovídá barvě kůže? Pravdou je, že korektor je úžasný pomocník v maskování. Když ho správným způsobem použijeme, tak bude úžasným pomocníkem. Určitě je třeba mu dát první místo před make-upem. Pokud by to nějak nezakrylo, je možno ještě trochu překrýt na hotový make-up. Nabízí se různá škála barev, ale úplně nejlepší je pracovat s tělovými barvami, možná i trochu světlejšími, než ve skutečnosti je naše pleť. Pokud máme skutečně až namodralé kruhy pod očima, bude lepší sáhnout po oranžové barvě korektoru.
štětce na pudr

Tuhý versus tekutý

Oba mají svá pravidla, ale v podstatě se shodují v důležité zásadě. Vlastně je to takové zlaté pravidlo, že méně znamená více a aby vynikla krása ženského obličeje, tak rozhodně na ní nesmí být jen vrstvení. Hlavně si musíme dávat pozor v oblasti pod očima, kde by se větší množství mohlo postupně slévat do vrásek. Vzhledem k tomu, že oči jsou tak zvaným vstupem do duše a vesměs se do nich každý podívá, tak by se mohlo jednat o pořádný malér.
dámská kosmetika
Tuhý korektor – také se mu říká kompaktní, má skvělé maskovací schopnosti, ovšem zde je takový menší problém, že rád vysušuje pleť. V tomto případu je velmi vhodný pro vlastnice mastné pleti a také si snáze poradí s výraznějšími nedostatky.
Tekutý korektor – tento je rozhodně vhodnější pod oči, jakmile se začnou objevovat menší vrásky. Nemusí se ho dávat taková vrstva. Navíc je možné zakoupit výrobky, které jsou sice o trochu cenově dražší, ale na druhou stranu je třeba se podívat na složení. Některé z nich obsahují vzácné oleje, které svými účinky bojují proti vráskám a jsou vyráběny na přírodní bázi. Některé se prodávají přímo v peru se štětečkem, kterým se krásně a snadno aplikuje korektor na obličej. Součástí kvalitnějších přírodních korektorů je arganový olej a organická voda z damaškové růže, ta má zklidňující a anti-age vlastnosti.