Někteří z nás se domnívají, že tu pravou lásku lze prožít v životě pouze jednou. V takovém případě jde o spřízněné duše, které si rozumí tak, jako by se znali již spoustu let předtím. Jsou pak jako nerozlučná dvojka, jako bratr a sestra, nejlepší přátelé na život a na smrt. Komu se svou spřízněnou duši podaří nalézt a spojit s ní svůj vlastní život ve smyslu společného soužití, má velké štěstí.
svatba na pláži

Žádost o ruku je především oslava

Ať už vnímáte své rozhodnutí uzavřít sňatek jakkoli, ať jste těmi spřízněnými dušemi, anebo nejste a teprve je hledáte, žádost o ruku je jakýmsi magickým prvkem. Není to zkrátka běžné rozhodování v obchodě, zda vložím do nákupního košíku chléb, nebo raději housky.
Žádost o ruku bychom tedy měli nejprve pečlivě zvážit. Počáteční zamilovanost je okouzlující věc do té doby, dokud se neobjeví první společné těžkosti. Partneři by se měli především dobře poznat po všech stránkách, komunikovat spolu, být otevření k řešení problémů.
Návštěva zlatnictví, pořízení zásnubního prstenu , romantická večeře, žádost o ruku s kyticí, příjemné posezení a vychutnávání si tohoto slastného okamžiku, to jsou jen třešničky na dortu. Je to jen oslava vnitřního rozhodnutí z hloubi duše.
novomanželé u pole

Netradiční zasnoubení

Podle statistického průzkumu se tyto tradiční partnerské a společenské praktiky zásnub nejčastěji provádí v harmonickém prostředí domova, případně při slavnostní večeři v objednaném salonku restauračního zařízení.
Dva lidé, kteří se skutečně milují, a jsou přesvědčeni o tom, že by rádi zbytek života strávili spolu a založili rodinu, mohou své zásnuby naplánovat i netradičně. Ze zkušeností některých párů je nejpůsobivější provést tento „rituál“ v místě, kde se dotyční seznámili. Na takovéto zásnuby lidé zpravidla nezapomínají do konce života.
miluju tě
Odcestujte tedy spolu tam, kde jste spolu strávili svůj první den, ať je to cokoliv. Rázem zjistíte, že návrat do těchto míst ve vás vyvolá neobvyklé mrazení. Ať je to sjezdovka za horským hotelem, kde jste se poprvé setkali ve frontě na vlek, nebo jezdecký oddíl a vaše první pokusy udržet se na koňském hřbetu, anebo lázeňský areál, kde se do sebe na první pohled zamilovala sestra a pacient. Anebo vodácká výprava na Berounce, kde došlo k osudovému setkání těch dvou, co by se rádi již nikdy neodloučili.