Ženy milují líčení a milují léto. Jenže tyhle dvě věci k sobě moc nejdou, obzvlášť ve dnech, kdy teploměr ukazuje až moc vysoké hodnoty. Někdy je lepší dát na staré dobré „méně je více“ a nebát se taky ukázat v přirozené kráse. Jelikož každá žena je krásná. Ovšem některé dámy líčení milují a nehodlají se jej vzdát, ani s hrozbou, že se jim za pár hodin rozteče na tváři. A ať už mezi ně patříte i vy nebo ne, máme několik triků, které letní líčení udělají mnohem jednodušší.

 krém na koleni

Opalovací krém s krycím efektem

Naprosto skvělým produktem, který můžete v drogeriích najít je opalovací krém, který se zároveň v určité míře chová také jako make-up. Má totiž krycí účinek, který značkou část nedokonalostí skryje a zároveň vám ochrání tvář před nežádoucím spálením. Samozřejmě jej můžete použít nejen na obličej, ale na celé tělo.

 

Voděodolná řasenka

Ne každá voděodolná řasenka dostojí svého názvu „voděodolná“, existují ale některé, které opravdu fungují. Nemůžete ovšem očekávat, že když se budete potápět ve vodě a mnout si oči, tak bude dokonale držet.

 

Umělé řasy

Pokud předchozí typ s voděodolnou řasenkou nezabral, můžete zvolit umělé řasy. Vyhledejte kosmetičku, která tuto službu poskytuje a nechte si řasy nalepit. Skvělé na nich je, že vypadají nádherně, nemusíte si dělat starosti s řasenkou. Když se ráno vzbudíte a podíváte se do zrcadla, budete mít ty krásné řasy mrkací panenky a hlavně, je žádné teplo nesmaže.

zasněná dívka

Ochlazení obličeje

Velkým problémem je také pocení obličeje. Proti nežádoucímu lesku si zkuste koupit speciální matující ubrousky, určené proti tomuto problému. Když zjistíte, že se lesknete, jen si je přiložíte na problematické místo a ony nasají nepříjemný pot.

Druhou variantou je zakoupit si osvěžující sprej, který si můžete stříknout na obličej, i když máte make-up. Skvěle osvěží i ochladí a zároveň zanechá líčení beze změny.