Starožitná kredenc je velmi oblíbeným úložným prostorem v kuchyni či jídelně. Pořízením starožitné kredence získáte do prostoru opravdu zajímavý artefakt, který zaujme na první pohled. Svou osobitostí doladí i moderně zařízený prostor a dodá mu velmi netradiční nádech.

jídelna s kredencí.jpg

Kredenc pochází z italského slova credenza, což znamená, že jde o dvoumístnou nebo třímístnou skříň, která slouží v jídelně nebo kuchyni a prostor uvnitř je rozdělen policemi do přihrádek. Ve spodní části bývalo v dřívějších dobách uloženo nádobí, ve střední části byly příbory, vařečky a naběračky a v horní části byl porcelán, sklo, čajové a kávové servisy. Jako kredenc byla nazývána i skříň v sakristii, kde se ukládal chrámový textil, nádobí a jiné náčiní. Starožitné kredence mohou najít své místo na zámcích, v rezidencích, v hotelích, v penzionech, či v luxusních restauracích a jídelnách. Starožitný kousek dokonale doladí váš autentický interiér. Starožitnou kredenc můžete použít tradičně k uložení nádobí nebo jako vitrínu.

hnědá kredenc.jpg

Na webu Světa pokladů můžete vybírat z velkého množství starožitných kredencí a příborníků, z dokonalých replik a také z velmi originálně malovaných kusů nábytku. Vybrat si můžete různé velikosti a barvy, které budou disponovat s vaším interiérem. Volit můžete mezi užší skříňkou nebo širokou a mohutnější kredencí. V nabídce jsou také police a vitríny, do kterých můžete umístit vaše starožitné nádobí. Záleží na vašich požadavcích a prioritách. Výhodou starožitného nábytku je jeho odolnost a dlouhá životnost vzhledem k použitým materiálům a technologiím, které byly využity při výrobě. Koupě starožitného nábytku uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Nábytek si můžete nezávazně vyzkoušet a zjistit tak, jestli zapadne do vašeho interiéru. Nebudete-li spokojeni, dopravce nábytek odveze bez dalších nákladů. Více informací naleznete na webu Světa pokladů.